Snažíme se vám upravit nabídku na míru, zlepšit naše služby a k tomu využívají naše stránky soubory cookies. Pokračováním na tomto webu s tím souhlasíte.

OK

 

kadeřnická poradna online


» 5 CHYB PŘI FÉNOVÁNÍ
5 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB PŘI FÉNOVÁNÍ

 

Chyba č. 1: Fénujete si úplně mokré vlasy

Chyba, kterou často opakujeme v případech, kdy nestíháme, a která pak stojí naše vlasy zdraví i lesk. Aby bylo fénování k vlasům co nejšetrnější, měla byste je mít suché alespoň z 60%, než je začnete fénovat.

Správný postup: Vlasy nejprve jemně vysušte ručníkem a nechte chvíli proschnout. Až začnete s fénováním, používejte nejprve k úpravě vlasů prsty a až potom vlasy rozčesávejte kartáčem.


Chyba č. 2: Dostatečně vlasy “nepřifouknete”

Stává se vám, že máte po fénovaní vlasy splihlé a bez života? Je to proto, že nezačínáte s fénováním a rozčesáváním od kořínků.

Správný postup: Nadýchaný účes vykouzlíte snadno, chce to jen trochu trpělivosti: Zvedněte vlasy od kořínů a fénujte směrem nahoru. Až budou vlasy dostatečně suché, natáčejte je po jednotlivých pramenech pomocí kartáče.

Správné nástroje

 

Chyba č. 3: Pořádně neoplachujete kondicionér

Stačí, abyste si pořádně neopláchla vlasy od kondicionéru, a máte zaděláno na problém. Vlasy tím zbytečně ztěžknou a rychle se mastí. Když do rovnice navíc přidáte fén, vlasům tím uškodíte na maximum. (Výjimku tvoří jen kondicionéry, které se z vlasů neoplachují.)

Správný postup: Před fénováním z vlasů důkladně vymyjte všechny zbytky kondicionéru, a pokud chcete navíc vlasy krásně lesklé, dopřejte jim po umytí ledovou sprchu.

 

Chyba č. 4: Začínáte ze špatného konce

Vysoušíte vlasy tak, že fénem šermujete ze strany na stranu, dokud nejsou vlasy suché? To je chyba. Vlasy pak zatěžujete nerovnoměrně a některé místo můžete při fénování vynechat.

Správný postup: Vlasy fénujte pomalu a postupně, nebojte se je rozdělovat do jednotlivých pramenů. Začněte zepředu, kde jsou vlasy jemnější, obzvlášť, pokud nosíte patku nebo ofinu. Ve chvíli, kdy vám vlasy uschnou, už s nimi totiž nic neuděláte.

 

Chyba č. 5: Vlasy nevysušíte úplně

Pokud necháte vlasy vlhké, byť jen nepatrně, vsaďte na to, že se vám přes den začnou kroutit a výsledek nikdy nebude perfektní.

Správný postup: Vlasy vysušte teplým či horkým vzduchem a na závěr zkuste studený – hned poznáte, který pramen ještě potřebuje přifouknout.

Správné kartáče

 

Přečtěte si o vlasové péči i další články:

10 rad pro zdravé vlasy

Nejšetrnější úprava vlasů