Máte rádi sušenky? My ano a hlavně bez cookies se tady neobejdeme, a tak vás musíme poprosit o souhlas s jejich servírováním.
Tel: 730 978 089

5 nejčastějších chyb při fénování vlasů

15.04.2018

5 nejčastějších chyb při fénování vlasů

Stává se vám, že si dáte práci s fénováním vlasů, ale výsledek nic moc? Vlasy nedrží, rychle ztratí objem nebo ho ani nezískaly?

1. chyba - fénujete si úplně mokré vlasy

Chyba, kterou často opakujete v případech, kdy nestíháte, a která pak stojí vaše vlasy objem, zdraví i lesk. Aby bylo fénování k vlasům co nejšetrnější, měly by být suché alespoň z 60%, než je začnete fénovat.

Správný postup: vlasy nejprve jemně vysušte ručníkem a nechte chvíli proschnout, potom teprve vezměte do ruky fén na vlasy a začnete s vysoušením, používejte nejprve k úpravě vlasů prsty a až potom vlasy rozčesávejte kartáčem.

2. chyba - vlasy dostatečně "nepřifouknete"

Po fénovaní máte vlasy zplihlé a bez života? Je to proto, že nezačínáte s fénováním a rozčesáváním od kořínků.

Správný postup: nadýchaný účes vykouzlíte snadno, chce to jen trochu trpělivosti: zvedněte vlasy od kořínů a fénujte směrem nahoru. Až budou vlasy dostatečně suché, natáčejte je po jednotlivých pramenech pomocí kartáče.

bio_ionic_fen_na_vlasy

3. chyba - pořádně neoplachujete kondicionér

Stačí, abyste si pořádně neopláchla vlasy od kondicionéru, a máte zaděláno na problém. Vlasy tím zbytečně ztěžknou a rychle se mastí. Když do rovnice navíc přidáte fén na vlasy, vlasům tím uškodíte na maximum. (výjimku tvoří jen kondicionéry, které se z vlasů neoplachují.)

Správný postup: před fénováním z vlasů důkladně vymyjte všechny zbytky kondicionéru, a pokud chcete navíc vlasy krásně lesklé, dopřejte jim po umytí ledovou sprchu.

4. chyba - začínáte ze špatného konce

Vysoušíte vlasy tak, že fénem šermujete ze strany na stranu, dokud nejsou vlasy suché? To je chyba. Vlasy pak zatěžujete nerovnoměrně a některé místo můžete při fénování vynechat.

Správný postup: vlasy fénujte pomalu a postupně, nebojte se je rozdělovat do jednotlivých pramenů. Začněte zepředu, kde jsou vlasy jemnější, obzvlášť, pokud nosíte patku nebo ofinu. Ve chvíli, kdy vám vlasy uschnou, už s nimi totiž nic neuděláte.

5. chyba - vlasy úplně nevysušíte

Pokud necháte vlasy vlhké, byť jen nepatrně, vsaďte na to, že se vám přes den začnou kroutit a výsledek nikdy nebude perfektní.

Správný postup: vlasy vysušte teplým či horkým vzduchem a na závěr zkuste studený – hned poznáte, který pramen ještě potřebuje přifouknout.

Kategorie

KONTAKTY

Prozdravevlasy.cz

Email: info@prozdravevlasy.cz, obchod@prozdravevlasy.cz

NDEwYTRj