Snažíme se vám upravit nabídku na míru, zlepšit naše služby a k tomu využívají naše stránky soubory cookies. Pokračováním na tomto webu s tím souhlasíte.

OK

 

kadeřnická poradna online


» NAUČÍME VÁS O VLASY PEČOVAT

Snad každý muž potvrdí, že tím nejlepším doplňkem ženy je její hříva. Pružné, lesklé, sametově hebké a voňavé vlasy dokážou s mužskou fantazií pořádně zatočit a navíc jsou vizitkou každé z nás.

Stylingové produkty sice zvládnou zamaskovat spoustu hříchů, ale nic nevypadá tak dobře jako kvalitní, pevné a zdravé vlasy. Pokud se o své vlasy budete starat, samy zjistíte, že nejlépe vypadají jen tak ledabyle rozpuštěné.

A jak má vypadat správná péče?

Myjte šetrně

Vlasy před každým mytím vždy rozčešte. Šampón aplikujte nejprve do dlaně, smíchejte s trochou vody a poté ho jemně vmasírujte do vlasů konečky prstů. Mytí opakujte dvakrát, abyste dostatečně smyly všechny nečistoty a zbytky stylingových přípravků.

Bio Ionic Agave

Myslete na rozčesávání
Aby se vlasy po umytí necuchaly, naneste na ně kondicionér nebo péči, která vlas uzavře a ochrání, a to hlavně do délek a konců! Dobrým pomocníkem jsou bezoplachové kondicionéry, které nanášíte do délek vlasů vysušených ručníkem.

Hydratujte
Jednou za týden vlasy ošetřete místo balzámem pečující intenzivní maskou (skvělé účinky má agave nebo třeba kaviár).  Výbornou službu vám prokáže taky arganový olej, zvlášť pokud máte vlasy křehké, suché a bez lesku. Olej je bohatý na vitamíny A, E a F, na antioxidanty redukující volné radikály, esenciální mastné kyseliny. Má vysoce ochranné vlastnosti, vlasy hydratuje, zjemňuje, vyživuje a dodává jim na objemu.

Vysušujte opatrně
Mokré vlasy nikdy nedrhněte ručníkem, zbytečně byste poškodily a roztřepily jejich povrch. Zabalte je raději do ručníku, který odsaje přebytečnou vodu. Poté rozčešte prsty nebo řídkým hřebenem, třeba populárním Tangle Teezerem.

vlasová kosmetika Alterna s výtažky kaviáru

Chraňte před teplotami
Při foukání či žehlení používejte vždy termoochranné přípravky například ve formě spreje. Teplotu fénu nastavte na střední stupeň a foukejte z větší vzdálenosti a po směru růstu vlasů  (předejdete poletujícím vlasům). Na závěr zafixujte účes studeným vzduchem, bude déle držet!

Tip: Na trhu jsou dnes k dostání opravdu kvalitní vlasové žehličky, které dříve patřily jen do rukou nejlepších kadeřníků. Bio Ionic má v přístrojích zabudovanou iontovou technologii, to znamená, že při vysoušení (fénem) nebo žehlení (žehličkou) Vám do vlasů pronikají ionty, které vlasy hydratují. Díky iontové hydrataci jsou pak vlasy zdravé, tedy pevné, hebké, lesklé bez známek poškození.

Bio Ionic Agave žehlička je navíc napařovací, obsahuje "zázračnou" lahvičku tzv. Vapor infusion, ve které je olej z rostliny Agave modré v nejvyšší bio kvalitě a vy si při žehlení vlasů tento olej procesem napařování zažehlujete. Žehlička Bio Ionic Agave je tak unikátní, že na trhu nenajdete jinou žehličku tohoto typu.

Autor: Eva Fraňková pro prozdravevlasy.cz