Snažíme se vám upravit nabídku na míru, zlepšit naše služby a k tomu využívají naše stránky soubory cookies. 

OK

 

kadeřnická poradna online


» Proč mi elektrizují vlasy?
Proč mi v zimě elektrizují vlasy a konečky se třepí?

Už jsme se přizpůsobili tomu, že v zimě nosíme teplé oblečení, na pleť používáme ochranné a hydratační krémy, ale co naše vlasy? Pokud jim nedáme speciální péči, tak trpí. Stává se, že v zimě jsou vlasy celkově sušší, elektrizují a poletují, konečky se více třepí. Potýkáme se s těžko zkrotitelnými vlasy.

Příčiny jsou jednoduché. Chybí nám slunce, důležitý zdroj vitamínů, a to i pro vlasy. Dalším problémem je tenká ozónová vrstva, UV záření. K tomu připočteme fakt, že v zimě nosíme velké límce, šály a čepice, čímž vlasy mechanicky namáháme. Při pohybu o oblečení se lámou až padají, dochází k třepení konečků, ztrátě elasticity.

Pojďme to vyřešit:

Pokud trpíte v zimě suchými vlasy dopřejte jim buď hydratační šampón s kondicionérem nebo ke své oblíbené kosmetice přidejte hydratační masku, případně sprej, které vlasům dodají vláhu do hloubky. Přesně to v zimě vlasy potřebují. Vynikající hloubkově hydratační maska je od Alterny z řady Caviar Moisture. Pokud si "nechcete dávat" masku, doporučujeme jednodušší variantu, a to použití hydratačního spreje ze stejné řady. Jen ho nastříkáte do mokrých vlasů a máte hotovo.

Hydratace vlasů s Alterna Caviar Moisture >

Na roztřepené konečky fungují blahodárně vlasové oleje. Do konečků vlasů vetřete 2-3 kapky. Nemusíte se bát, vlasové oleje aplikované v tomto množství nijak nemastí. Nám se osvědčil Marula Oil Rare Oil Treatment, s jeho pozvolna se uvolňujícím účinkem výživných látek se při každém vašem doteku účesu v průběhu dne znovuzrodí život i v opotřebených konečních. Dáváte-li přednost spíše arganovému vlasovému oleji, najdete ho v přípravcích označených tekuté zlato.

Olejová péče s Marula Oil Treatment >

Chcete se zbavit nepříjemného elektrizování vlasů a připravit vlas na následný styling (fénování, žehlení, používání laků atp.)? Pomocí je Awapuhi Wild Ginger Smooth Gloss Primer. Díky technologii Kerareflect vám už vlasy nebudou nikdy elektrizovat. Primer podpoří jak vlnitý, tak hladký styl vlasů plný lesku.

A na závěr - vlasy zafixovat, aby výsledný účes ustál i mrholení, vítr nebo slabý déšť. Pro milovníky značky Paul Mitchell je tu Super Clean Extra Spray. Pokud máte oblíbenou spíše Alternu, pak její Working Spray. Oba dva laky účes dostatečně ochrání a zafixují.

Prozdravevlasy.cz

Chcete se na něco zeptat? Napište nám:

email: info@prozdravevlasy.cz   / kadeřnická poradna / online chat (zde vlevo dole)