Snažíme se vám upravit nabídku na míru, zlepšit naše služby a k tomu využívají naše stránky soubory cookies. Pokračováním na tomto webu s tím souhlasíte.

OK

 

kadeřnická poradna online


» Desatero rad pro zdravé vlasy
DESATERO RAD

Zdravé vlasy jsou tím nejlepším doplňkem a nikdy nebyly v módě víc než právě teď. Přehlídková mola letošní sezóny ožila pružnými, lesklými a zdravými vlasy. Stylingové produkty a techniky mohou zamaskovat spoustu hříchů, ale nic nevypadá a nepůsobí lépe než zdravé vlasy. Právě to máme na paměti a ukážeme vám, jak se o své vlasy starat. Pokud svým vlasům rozumíte a pečujete o ně, zjistíte, že vytvořit požadovaný vzhled je dokonce den za dnem čím dál snazší.


1. Vždy si vybírejte kosmetiku přesně pro váš typ vlasů: jemné vlasy > kosmetika pro objem, zničené vlasy > kosmetika pro poškozené vlasy, krepaté, hrubé vlasy > kosmetika pro uhlazení, suché vlasy > kosmetika pro hydrataci vlasů. Přesto si nevíte rady? Zeptejte se našich specialistů online na chatu (červené okénko dole) nebo v kadeřnické poradně.

Tip pro snadnější hledání: přejděte do sekce DLE TYPU VLASŮ. Najdete kosmetiku, která je rozdělena přesně podle jednotlivých typů vlasů.

 

2. Vlasy před mytím rozčešte. Šampón aplikujte nejprve do dlaně, smíchejte s trochou vody a poté jemně vmasírujte do vlasů konečky prstů. Mytí 2x opakujte.


3. Dva jsou lepší než jeden znamená: po šampónu použijte vždy kondicionér = péči, která vlas uzavírá a chrání. Vemněte do délek a konců vlasů, ne přímo na pokožku ani ke kořínkům vlasů.

Po šampónu použijte vždy kondicionér!


4. 1x týdně používejte intenzivní pečující masku opět do délek a konců vlasů místo balzámu. Slouží pro hloubkovou péči, vlasy ji potřebují.


5. Mokré vlasy zabalte do ručníku, který odsaje přebytečnou vodu (tření ručníkem poškozuje povrch vlasu). Poté rozčeště prsty nebo řídkým hřebenem. Ideálně Tangle Teezerem nebo Air Motionem.

kartáče Air Motion pro snadné rozčesání suchých i mokrých vlasů


6. Při foukání používejte vždy termoochranné produkty - spreje pod žehličku, fén. Tedy pokud nevlastníte fén nebo žehličku značky Bio Ionic, které sami vlasy chrání a předchází jejich poškození.


7. Teplotu fénu nastavte na střední stupeň a foukejte z větší vzdálenosti a po směru růstu vlasů  (předejdete poletujícím vlasům).


8. Na závěr foukání zafixujte účes studeným vzduchem, bude déle držet.


9. Při žehlení vlasů používejte termoochranné produkty. Před žehlením musí být vlasy již vyfoukané do požadovaného směru a tvaru účesu.


10. Jednotlivé prameny žehlete vždy jen jedním plynulý pohybem. Stejný pramen jíž nepřežehlujte.

 

Nepřehlédněte články:

Tipy pro zdravější způsob úpravy vlasů

Chcete vzorky vlasové kosmetiky zdarma?