Snažíme se vám upravit nabídku na míru, zlepšit naše služby a k tomu využívají naše stránky soubory cookies. Pokračováním na tomto webu s tím souhlasíte.

OK

 

kadeřnická poradna online


» Jak na mastné vlasy?
Jak se zbavit mastných vlasů?

Každá žena touží po krásných a zdravých vlasech. Vlasy nechávají vyniknout kráse, která se v každé ženě ukrývá a jsou často tím, co mužské protějšky na ženách obdivují. Vlasům je třeba věnovat náležitou kvalitní a pravidelnou péči.

Co způsobuje mastné vlasy

Mastné vlasy jsou způsobeny nadměrnou činností mazových žláz pokožky hlavy. Tyto žlázky produkují příliš mnoho mazu. Tento tuk je v malé míře užitečný, pomáhá tomu, aby vlasy zůstaly pružné a nelámaly se. Při nadprodukci kožního mazu však dochází k tomu, že z normálních vlasů jsou mastné. Nadprodukce mazu může být způsobena hormony, špatnými stravovacími návyky, smogem, dráždivým šamponem, častým „ošaháváním“ vlasů.

Naštěstí se kadeřnické firmy problémem s mastnými vlasy zabývají a na trhu existuje mnoho přípravků na mastné vlasy. Nejdůležitější je používat:

  • šampon
  • kondicioner

Jak o vlasy pečovat, aby nebyly mastné

  1. vyberte správný šampon, který Vašim vlasům prospívá
  2. myjte vlasy každý den
  3. používejte kondicioner, který působí proti mastným vlasům
  4. omezte kartáčování a vyvarujte se při něm dotyků s kůží

Zdravou životosprávou proti mastným vlasům

K uklidnění problému s mastnými vlasy může pomoci dodržování pravidelného pitného režimu, jíst méně sladkých, kořeněných, slaných nebo tučných jídel. Naopak je dobré obohatit jídelníček o dostatek ovoce i zeleniny, o vitamíny a minerály.

Zdroj: alterna.cz, prozdravevlasy.cz

Nepřehlédněte články:

Desatero rad pro zdravé vlasy