Snažíme se vám upravit nabídku na míru, zlepšit naše služby a k tomu využívají naše stránky soubory cookies. Pokračováním na tomto webu s tím souhlasíte.
OK

 

kadeřnická poradna online


» ZNAČKY
Kvalitní vlasová kosmetika

Každý z nás používá vlasovou kosmetiku. Někdo bez rozmyslu volí obyčejný šampón, kde tento vybírá podle obalu a ceny. Ti pečlivější a náročnější z nás však chtějí něco lepšího. Stejně jako u čehokoliv jiného tak i u vlasové kosmetiky se shledáte s výrobky, které vám v lepším případě neuškodí a s přípravky prvotřídní kvality. Pokud chcete aby vaše vlasy byly krásné a zdravé, nezbývá vám nic jiného než začít používat kvalitní vlasovou kosmetiku. Abyste tohoto efektu nejen docílili ale také ho udrželi, je třeba používat kvalitní vlasovou kosmetiku pravidelně dle návodu výrobce. Vlasy jsou totiž každý den vystaveny okolním vlivům, venku zejména počasí a UV záření a uvnitř např. prachu, pachům a různým druhům světla.

Šampón je základní kámen vlasové kosmetiky

Základem každé ucelené řady kvalitní vlasové kosmetiky je zajisté šampón. Jaký šampón si ale mám vybrat a proč je vlastně šampónů takové množství? Kritérií je hned několik. Tím zásadním je určitě typ vašich vlasů. Jiný šampón se hodí na suché vlasy, mastné vlasy a jiný zase na vlasy jemné. Nejde však jen o typ vlasů. Záleží rovněž na jejich aktuálním stavu či poškození. Nesmíme také zapomínat, že šampón ošetřuje nejen vlasy ale také pokožku hlavy. I její stav, např. tvorbu lupů je třeba zohlednit při výběru šampónu.

Ochrana a regenerace vlasů

Šampónem vše začíná ale nemělo by to s ním také končit. Je více než vhodné doplnit základní péči o vlasy také přípravky jako jsou balzámy a kondicionéry. Ty mají hned několik funkcí. Nejznámější je, že usnadňují rozčesávání vlasů, což ocení zejména ženy s delšími vlasy. Balzámy ale také na vlasech vytváří ochrannou vrstvu a tak vlasy chrání a od kořínků regenerují. Pokud to vlasy vyžadují, existuje ještě nespočet regeneračních přípravků, kterými lze již poškozené vlasy rychle navrátit k normálu. Jedná se především o regenerační masky, kůry či elixíry.

Stylingové přípravky

Vlasy máme krásné ale chceme tvarovat. Jak na to abychom si vlasy nepoškodili? Pokud šáhnete po kvalitních přípravcích, nemusíte se bát použít jakékoliv stylingové přípravky ať už jsou to tužidla, gely, laky na vlasy apod.